बनेन अझै तरंग पुल, राष्ट्रिय गौरवको योजना समयमा सम्पन्न नहुदा जनतालाई सास्ती, स्थानीय जनप्रतिनिधीहरु अन्यौलमा

बुलिङटार, मंगलवार
नवलपुरको गैडाकोट देखि पाल्पाको राम्दि जोड्ने सरकारको राष्ट्रिय गौरवको योजनाको रुपमा रहेको कालीगण्डकी करिडोर समयमा नसक्दा स्थानीय जनताहरुले सास्ति भोग्नु परेको छ । स्याञ्जा, पाल्पा, नवलपुरको बौदिकाली, बुलिङटार, गैंडाकोट हुदै नारायणगढ, काठमाडौं जोडिने सडकको विभिन्न ठाउहरुमा पक्कि पुल निर्माण नहुँदा स्थानीय जनताहरु मर्कामा परेका हुन् ।

नवलपुरको गैडाकोट नगरपालिका र बुलिङटार गाउँपालिका जोड्ने सिमाना तरंग खोलामा पक्कि पुल नबन्दा यात्रुहरुलाई मर्का परेको छ। जसले गर्दा स्थानीय यात्रुहरुले दुख झेलीराख्नु पर्ने बाध्यता छ । ठेकेदार र सम्बन्धित निकायको लापरबाहीले गर्दा यस्तो परिस्थिति सिर्जना भएको स्थानीयको भनाइ छ।

पक्कि पुल नबन्दा अहिले कालीगण्डकी करिडोर मार्फत आवत जावतमा थप्प भएको छ । वर्षाको समय भएकाले झरी पर्न थालेपछि तरंग खोला बढेकाले जनजीवन नै थप्प भएको छ । कालीगण्डकी करिडोर सडक र उक्त सडक अन्तर्गत पर्ने पुलहरुको ठेक्का भने फरक फरक कन्स्ट्रक्सनले लिइएको छ । जसमा पुलहरुको जिम्मा भने लोहोनी कन्स्ट्रक्सनले ठेक्का लिइएको थियो ।

ठेकेदार पक्ष र सम्बन्धित निकायको लापरवाही तथा वेवास्तताको कारणले उक्त पुल सम्पन्न नभएको स्थानीयको भनाई छ । वर्षों देखि उक्त सडकखण्डमा पानी पर्न साथ जनजीवनको यात्रा नै भएको सबैले देख्दा ठेकेदार पक्ष र सम्बन्धित निकायको आखामा जनजीवनको पिडा देखा परेन । तरंग पुल २०८०/३/३१ मा सक्नुपर्ने काम अझ सकिएको छैन । समयमा काम नसक्किए पछि ६ महिनाको म्याद थपिएको छ ।

राष्ट्रिय गौरवको योजना समयमा सम्पन्न नहुदा स्थानीय सरकारका जनप्रतिनिधीहरु अन्यौलमा परेका छन् । आफुहरुको क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरवको योजना समयमा सम्पन्न नहुदा अन्योलमा रहेको बुलिङटार गाउँपालिकाका अध्यक्ष ईन्जिनियर दिपेन्द्र सुनारी मगरले बताउनु भयो । पटकपटक आफूहरुले भरतपुरको लोहानी कन्स्ट्रक्सनलाई अनुरोध गर्दा पनि वेवास्ता गरेको अध्यक्ष ई. सुनारी मगरले बताउनु भयो । अध्यक्ष इन्जिनियर सुनारी मगर (आफू) र गैंडाकोट नगरपालिका वडा न ३ का अध्यक्ष शिवकान्त तिवारीले कन्स्ट्रकसनके कार्यलयमा गएर कुरा राख्दा पनि आफूहरुको अनुरोधलाई पनि वेवास्ता गरेको उहाँले बताउनु भयो । यसै विषयले जनताहरुको पीडा आफ्नै पिडा महसुस आफुहरुमा भएको उहाले बताउनु भयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *